Zaproszenie na konferencję

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pt.: Wsparcie osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin - potrzeby i dobre praktyki", organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Alzheimer Polska i Związek Powiatów Polskich.

                                                                     

                                                                                 Szanowni Państwo,

    

Wrzesień jest światowym miesiącem choroby Alzheimera. Na całym świecie odbywają się wydarzenia  związane z potrzebami osób żyjących z chorobą Alzheimera oraz ich rodzin i opiekunów. Problem dotyczy również naszego miasta oraz okolicznych miejscowości. Dlatego Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera postanowiło właczyć się do debaty na ten temat w dniu 27 września, wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Alzheimer Polska i związkiem Powiatów Polskich.

  Zapraszamy na konferencje  ,,Wsparcie osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin-potrzeby i dobre praktyki", króra odbędzie się 27  września 2018 r. (czwartek) w godzinach 9.30-14.00 przy ulicy Poniatowskiego 32, w Siedlach w Domu Pomocy Społecznej, Dom nad Stawami, który jest partnerem wydarzenia.

  Uczestniczenie w konferencji będzie okazją do pogłębienia wiedzy m.in. obadaniach przesiewowych - co to jest, dlaczego są tak ważne, jakie dają krzyści zarówno dla chorego, jak i jego najbiższego otoczenia oraz jakie są możliwości ich przeprowadzenia. Będzie możlwość poznania codziennego życia z chorobą Alzheimera z perspektywy osoby chorującej i z perspektywy opiekuna. Spotkanie da nam także sposobność do wymiany doświadczeń w sprawowaniu opieki, postępowania i sposobach komunikowania się z osobą żyjącą z chorobą Alzheimera.

     Mamy nadzieję,że uczestnictwo w ogólnokrajowej, a jednocześnie lokalnej dyskusji będzie dla wszystkich uczestników wzbogacające i pożyteczne.

 

 

                                                                                                                          Bardzo liczymy na Państwa obecność

 

                                                                                                                                                 PREZES

                                                                                                                                          Maria Leszczyńska